مجله کودک

۷ سوالی که قبل از خرید کالسکه باید پاسخ داد

اگر تازه بچه دار شده اید، حتماً به فکر خرید وسایل نوزاد افتاده اید. کالسکه یکی از مهمترین وسایل می باشد. قبل از خرید هر وسیله ای، باید تعدادی سوال درباره ویژگی های آن وسیله طرح کرده و به آن ها پاسخ دهید. خرید کالسکه هم از این قاعده مستثنی نیست. از این رو در این گزارش سعی شده به مهم ترین سوالاتی که باید در هنگام خرید کالسکه پرسیده شود، پاسخ دهیم.

۱-  آیا دسته کالسکه ارتفاع مناسبی دارد؟ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد، ارتفاع دسته کالسکه است، چون اگر کوتاه یا بلند باشد قطعاً در مسیرهای طولانی باعث کمردرد خواهد شد. پس بهتر است هنگام خرید کالسکه، چند متری آن را بکشید تا مطمئن شوید که دسته آن ارتفاع مناسبی دارد. در عوض اگر احساس راحتی نداشتید، حتماً از خرید آن صرف نظر کنید.

۲- بسته پوشک بچه و وسایل همراه را کجا بگذاریم؟ کالسکه شما باید حتماً محفظه ای را برای قرار دادن کیف نوزاد و سایر وسایل داشته باشد، چون نوزاد شما هر لحظه ممکن است نیاز به تعویض پوشک داشته باشد یا خسته شده و لازم شود او را با اسباب بازی سرگرم کنید. پس حتماً این موضوع را بررسی کنید و مطمئن شوید که فضای کافی برای جا دادن وسایل ضروری دارد.

2

۳- آیا به راحتی باز و بسته می شود؟ هنگام خرید کالسکه یک بار آن را باز و بسته کنید. مطمئن شوید که این کار به راحتی انجام می شود، تاجایی که با یک دست هم بتوانید این کار را انجام دهید. همچنین اطمینان حاصل کنید که کالسکه در حالت باز و بسته قفل می شود، در غیر این صورت ممکن است موقعی که نوزاد در آن قرار دارد، جمع شود. این موضوع برای نوزاد شما بسیار خطرناک خواهد بود و ممکن است موجب آسیب دیدن او شود.

3

۴- آیا به راحتی می توانید آن را هدایت کنید؟ قبل از خرید کالسکه چند متر با آن راه بروید و مطمئن شوید که به راحتی حرکت می کند. ترمز ها را نیز امتحان کنید تا عملکرد مناسبی داشته باشند. فرمان پذیری کالسکه را نیز چک کنید، زیرا باید به راحتی به چپ یا راست هدایت شود، در غیر این صورت با اضافه شدن وزن کودک و وسایل همراه، حرکت دادن آن دشوار خواهد بود.

۵- وزن کالسکه چقدر است؟ قطعاً استفاده از کالسکه سبک، نسبت به مدل های سنگین تر ترجیح داده می شود. این موضوع بخصوص زمانی مهم تر می شود که بخواهید کالسکه را بلند کنید، از پله بالا بروید یا در ماشین بگذارید. پس به این موضوع هم هنگام خرید کالسکه توجه نمایید.

۶- آیا کالسکه شما می تواند صندلی کودک ماشین را حمل کند؟ در مدت زمانی که کودک شما از کالسکه استفاده می کند، در مسیر های طولانی، ناچار به استفاده از خودرو و قرار دادن کودک در آن خواهید شد. پس اگر کالسکه شما بتواند صندلی کودک خودرو را حمل کند، امتیاز بسیار بالایی محسوب می شود. در این صورت می توانید نوزاد خود را که در ماشین بر روی صندلی کودک نشسته است را بدون نیاز به بلند کردن از صندلی کودک، مستقیماً به کالسکه منتقل کنید.

۷- آیا کالسکه شما ایمنی کافی را دارد؟ ویژگی های دیگری که به نظر می رسد باید به آن توجه کنید، داشتن کمربند ۵ نقطه ای است. کمربند ۵ نقطه ای در واقع کودک را از کمر، پاها و شانه ها مهار می کند. این کمربندها، ایمن ترین مدل کمربند کالسکه می باشند.

4

در نهایت به اهمیت سن در انتخاب کالسکه دقت نمایید. نوزادان کمتر از ۶ ماه قادر به کنترل سر و گردن خود نیستند، پس باید صندلی کالسکه به طور کامل قابلیت خم شدن داشته و به صورت ۱۸۰ درجه (کاملاً تخت) در آید. نوزدان کمتر از ۱۲ ماه، می توانند کمر و گردن خود را مهار کند، پس صندلی کالسکه شما باید قابلیت قرار گرفتن در زوایای مختلف را داشته باشد. برای نوزدان ۱ تا ۳ سال هم با توجه به اینکه کودک در این سن توانایی های زیادی کسب کرده و همچنین نسبت به محیط اطراف خود حساس تر شده است، اهمیت مهار کودک بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.